Порошенко пояснив, чому недоцільно призначати Тимошенко послом у Гондурас

23 Жовтня 2015, 20:07

Президент України Петро Порошенко відповів на петицію з пропозицією призначити лідера "Батьківщини" Надзвичайним і Повноважним Послом України в Республіці Гондурас.

Глава держави відзначив високий інтерес громадян до механізму подання електронних петицій (вказана пропозиція зібрала 27020 підписів з 25000 необхідних), але зауважив, що система закордонних дипломатичних установ нашої держави розбудовується, виходячи із зовнішньополітичних пріоритетів України.

"При ухваленні рішень щодо необхідності представлення інтересів нашої держави у конкретній іноземній країні на рівні посольства я виходжу, перш за все, із перспектив реального внеску роботи такої дипустанови в забезпечення захисту суверенітету, територіальної цілісності та непорушності кордонів України, її політичних, економічних, енергетичних та інших інтересів, а також у створення сприятливих зовнішньополітичних умов для подальшого розвитку Української держави і народу", – зауважив Порошенко.

Інша важлива передумова створення посольства – "питання забезпечення інтеграції України в європейський політичний, економічний, правовий простір з метою набуття членства в Європейському Союзі, а також поглиблення співпраці з Організацією Північноатлантичного договору з метою досягнення критеріїв, необхідних для набуття членства у цій організації".

За словами Порошенка, наразі немає потреби в запровадженні дипломатичного представництва в Гондурасі.

"Інтереси України в Центральній Америці та в Карибському басейні наразі представляють посольства в Мексиканських Сполучених Штатах та в Республіці Куба. Робота цих установ, сфера відповідальності яких також включає Беліз, Гватемалу, Венесуелу, Домінікану і Коста-Рику, дозволяє належним чином підтримувати розвиток політичної, торговельно-економічної і культурно-гуманітарної взаємодії з державами регіону, а також забезпечувати захист прав та інтересів наших громадян", – запевнив президент.

Нагадаємо, на початку жовтня петиція до Порошенка про призначення Тимошенко послом в Гондурас зібрала необхідну кількість голосів.