Порошенко пояснив, чому не треба боятися закону про місцеве самоврядування на Донбасі

19 Липня 2015, 21:05

Закон про особливості місцевого самоврядування в окремих районах Донецької і Луганської областей не вступить у дію, якщо Росія і підтримувані нею терористи не виконають взяті на себе зобов’язання до кінця грудня 2015 року. Про це президент України Петро Порошенко заявив в інтерв’ю телеканалу ICTV.

"Там написано, що він не вступить у дію, якщо не будуть проведені вибори і якщо не будуть виконані усі необхідні пункти. Не те, що ми його введемо чи не введемо. Він не вступить у дію", – сказав Порошенко.

Він роз’яснив положення, які, начебто, з’явилися у Конституції в останню мить. Мовляв, вони цілком відповідають Мінським домовленостям, які усім світом визнані як єдино можливий план привнесення миру в Україну.

"У Конституції України є навіть більш жорстка норма. Не про особливості місцевого самоврядування, а про статус. Наприклад, статус Києва визначається окремим законом. Це означає, що Київ виділиться з України? Ні. Статус Севастополя визначається окремим законом. А тут написано лише про особливості місцевого самоврядування – повноваження місцевої влади", – пояснив він.

Порошенко також підкреслив, що ця норма не є нормою політиків, які періодично з’являються у Верховній Раді, це позиція президента, як гаранта суверенітету і територіальної цілісності держави.

"І навіть, якщо хтось спробує внести зміни, які не погоджені з принципом суверенітету і територіальної цілісності, я як Президент, і будь-який інший Президент, обов’язково скористається правом вето і не дозволить створити загрозу або зловживання. Не вірте міфам – ніяких загроз не може виникнути, бо існує ціла низка запобіжних заходів", – резюмував глава держави.