Порошенко поговорив з Меркель

27 Грудня 2014, 21:27

Президент Петро Порошенко провів телефонну розмову із Федеральним канцлером Німеччини Ангелою Меркель. Про це 27 грудня повідомили у прес-службі глави держави.

Зокрема, Порошенко повідомив про звільнення 150 українських заручників, яким зараз надають необхідну допомогу. Він також запевнив, що українська влада продовжує докладати всіх зусиль для звільнення інших українців, які досі перебувають у полоні.

Крім того, глава Української держави розповів про успішне доправлення першої частини українського гуманітарного вантажу для мешканців окупованих територій Донецької та Луганської областей. Зокрема, йшлося про допомогу для сиріт, будинків людей похилого віку та інших закладів для людей з особливими потребами.

Під час розмови лідери обох держав наголосили, що задля мирного врегулювання всі сторони повинні виконати всі пункти Мінських домовленостей, насамперед, закрити кордон, вивести війська та вийти на лінію розмежування.

Також співрозмовники обговорили питання міжнародної економічної допомоги для України. Зокрема, Порошенко та Меркель погодились, що якнайшвидше погодження нової програми Міжнародного валютного фонду допоможе врегулювати економічну ситуацію, а також сприятиме надходженню допомоги від інших міжнародних донорів.

Нагадаємо, раніше Меркель заявляла, що Росія не уникне санкцій, якщо не робитиме достатніх дій для вирішення кризи в Україні.