Порошенко після зустрічі з Трампом: Україна отримала тверду підтримку від США

20 Червня 2017, 18:46

Президент України Петро Порошенко після зустрічі з президентом США Дональдом Трампом заявив, що Україна отримала тверду підтримку з боку США. Про це він сказав журналістам після зустрічі у Вашингтоні.

"Відбулася повноцінна, детальна зустріч з президентом США Дональдом Трампом. Ми отримали тверду підтримку з боку США, підтримку і щодо суверенітету, територіальної цілісності, незалежності нашої держави", – сказав він.

За його словами, сторони обговорили питання імплементації Мінських угод.

"Було оголошено про те, що США залишаються відданими Мінським угодами. Упевнений в тому, що ми повинні вимагати від Росії повної імплементації Мінських угод, причому пакет з безпеки, який полягає в тому, що повинен бути припинений вогонь, відведена російська артилерія, танки, системи залпового вогню, забезпечений повний доступ СММ до територій, включно з кордоном, і ми детально обговорили кроки, які зараз будуть зроблені", – заявив Порошенко.

Він сказав, що не бачить необхідності в зміні мінського формату щодо врегулювання ситуації на сході України.

"Я не бачу в цьому ніякої необхідності. США є нашим партнером, ми зацікавлені в залученні США до ефективного процесу. США є країною-гарантом за Будапештським меморандумом і сьогоднішня зустріч підтверджує важливість України для США і рішучу налаштованість США в підтримці нашої держави", – сказав Порошенко, відповідаючи на опитування журналістів, чи обговорювалося в ході зустрічі з президентом США Дональдом Трампом питання зміни мінського формату.

Крім того, за словами Порошенка, Трамп дав доручення розширити співпрацю з Україною у військово-технічному напрямі.

"Окремо було підкреслено наше співробітництво у військово-технічному напрямі. Ми будемо більш детально це зараз обговорювати з міністром оборони США Меттісом. Але президент дав чіткі доручення для того, щоб ми розширили нашу співпрацю", – сказав Порошенко.

Нагадаємо, в травні газета The Washington Post з посиланням на американських чиновників і експертів повідомила, що Адміністрація президента США Дональда Трампа хоче перезапустити переговори з Росією щодо мирного врегулювання ситуації на сході України. 

Уу червні державний секретар Сполучених Штатів Америки Рекс Тіллерсон висловив припущення, що офіційний Київ та Москва можуть домовитися про нову угоду, яка замінить Мінські домовленості, однак матиме такі ж цілі. 

У вівторок, 20 червня, відбувається візит Петра Порошенка у Вашингтон для зустрічі з президентом США Дональдом Трампом, віце-президентом США Майком Пенсом, міністром оборони Джеймсом Меттісом, директором-розпорядником Міжнародного валютного фонду Крістін Лагард, президентом Світового банку Джимом Ен Кімом.

Представництво Європейського Союзу в Україні повідомляє, що президента України Петра Порошенка очікують з візитом в Брюсселі після його поїздки до Вашингтона.