Президент України Петро Порошенко підписав закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення захисту права дитини на належне утримання шляхом вдосконалення порядку примусового стягнення заборгованості зі сплати аліментів", який передбачає обмеження керувати автомобілем та виїжджати за кордон особам, які понад півроку не сплачують аліменти. Про це в четвер, 4 січня, повідомляє прес-служба глави держави.
"Законом встановлюється тимчасове обмеження таких осіб (неплатників аліментів – Ред.) у праві виїзду за межі України, тимчасове обмеження боржника у праві керування транспортними засобами, тимчасове обмеження боржника у праві користування вогнепальною мисливською, пневматичною зброєю, тимчасове обмеження боржника у праві полювання", – йдеться в повідомленні.
Крім того, як зазначається, документ передбачає новий вид адміністративного стягнення – суспільно корисні роботи, а саме – оплачувані роботи, вид яких визначає відповідний орган місцевого самоврядування.
"Законом внесено зміни до Кодексу України про адміністративні правопорушення, Сімейного кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, законів України «Про дорожній рух», «Про порядок виїзду з України і в’їзду в Україну громадян України», «Про Державну прикордонну службу України», «Про судовий збір», «Про Національну поліцію», «Про виконавче провадження» та удосконалено порядок стягнення аліментів", – наголосили в прес-службі.
Нагадаємо, глава Міністерства юстиції України Павло Петренко повідомив, що в 2018 року відкриють реєстр неплатників аліментів.
Як повідомлялось, наприкінці липня в Україні на 20% збільшили розмір аліментів на дітей. Згідно з законом "Про внесення змін до деяких законодавчих актів, що стосуються поліпшення захисту прав дитини на належне утримання", на одну дитину можна вимагати чверть доходу одного з батьків, на двох малюків – третину доходу, на трьох і більше – половину доходу платника аліментів.
Зазначається, що батьки, доходи яких невідомі, та котрі отримують заробітну плату з кількох місць роботи одночасно, мають заплатити аліменти, які складають не менше 50% прожиткового мінімуму, тоді як раніше ці виплати складали 30% від прожиткового мінімуму.