Порошенко підписав закон, що запроваджує систему Prozorro для закупівель в оборонній сфері

1 Червня 2016, 17:55

Президент України Петро Порошенко підписав закон "Про особливості здійснення закупівель товарів, послуг і робіт для гарантованого забезпечення потреб оборони" (№4288). Про це повідомили в прес-службі глави держави.

«Цей закон остаточно врегульовує процедуру прозорого механізму державних закупівель. Він є надзвичайно важливим кроком до зміцнення обороноздатності країни, яка веде боротьбу проти агресора, що вторгся на нашу територію. З іншого боку – цей закон є потужним антикорупційним кроком», – сказав президент.

Він також зазначив, що адаптована до оборонної сфери система «PROZORRO» «відтепер буде мати остаточну прописку в Міністерстві оборони». При цьому Порошенко наголосив, що електронні торги, які вперше були презентовані в Адміністрації президента минулого року, були лише експериментом, а сьогодні стають обов'язковими на рівні закону для всіх.

У свою чергу, міністр оборони Степан Полторак висловив переконання, що цей Закон дасть можливість набагато ефективніше проводити закупівлі та здійснювати забезпечення Збройних Сил всім необхідним. Завдяки роботі з системою «PROZORRO» у 2015 році економія склала 200 млн грн., а з початку 2016-го тільки на закупівлі продуктів харчування вже зекономлено майже 400 млн грн.

«Сьогодні практично всі закупки, які здійснюються Міністерством оборони, здійснюються системою «PROZORRO». Мені сьогодні приємно те, що робота Волонтерського десанту, експеримент, який був у Міністерстві оборони, став програмою дії уряду», – сказав Полторак.

Нагадаємо, раніше Порошенко підписав закон «Про внесення змін до Закону України «Про публічні закупівлі» щодо особливостей використання окремих публічних коштів на території Донецької області».