Порошенко підписав закон, що спрощує процедуру оформлення спадщини

25 Листопада 2014, 17:54

Президент Петро Порошенко підписав закон № 1709-VII "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо деяких питань спадкування)". Про це повідомляє прес-служба глави держави.

Закон спрощує процедуру оформлення спадщини і реєстрації прав громадян на успадковане ними нерухоме майно, насамперед, в селах.

"Тепер мешканці сільських населених пунктів зможуть оформити необхідні документи за місцем проживання. Це не лише робить відповідні послуги більш доступними для спадкоємців, а й зменшить часові та грошові витрати на їх оформлення", – ідеться у повідомленні.

Перший заступник голови Адміністрації президента Геннадій Зубко заявив, що ухвалення цього документа реалізує один із напрямків децентралізації влади, адже органам місцевого самоврядування сільських населених пунктів надають повноваження щодо оформлення спадщини.

Крім того, даний закон скасовує обов’язкове проведення оцінки майна і встановлює нульову ставку оподаткування у випадках спадкування майна спадкоємцями першої та другої черги – тобто у разі оформлення спадку від чоловіка-дружини, батьків-дітей, баби-діда, брата-сестри.