Порошенко підписав закон про житлово-комунальні послуги

5 Грудня 2017, 22:25

Президент Петро Порошенко підписав Закон України «Про житлово-комунальні послуги». Про це повідомляє прес-служба глави держави.

Згідно з повідомленням, реалізація положень закону сприятиме демонополізації та дерегуляції у сфері житлово-комунальних послуг, підвищенню їх якості, забезпеченню можливості контролю за їх наданням, оновленню житлового фонду та підвищенню ефективності його управлінням.

Документом осучаснюються правові, економічні та організаційні засади надання споживачам житлово-комунальних послуг, а також запроваджуються новітні моделі договірних взаємовідносин між споживачами та виконавцями послуг, побудовані на принципах відкритості, прозорості та взаємної відповідальності.

Читайте також: Українцям нараховуватимуть пеню за невчасну сплату комуналки

Зокрема, його нормами визначено перелік житлово-комунальних послуг, загальні вимоги щодо надання таких послуг та організаційні засади їх комерційного обліку, порядок оплати за їх надання та застосування соціальних нормативів, порядок і особливості укладання, зміни та припинення договорів суб’єктами правовідносин у сфері надання житлово-комунальних послуг.

Нагадаємо, Верховна Рада України 9 листопада ухвалила у повторному другому читанні проект закону №1581-д "Про житлово-комунальні послуги". Закон встановлює порядок укладення договорів на отримання комплексу житлово-комунальних послуг, а саме — водопостачання, поводження з побутовими відходами, користування газом, електрикою. Крім того, він передбачає постачання теплової енергії у багатоквартирних будинках, що здійснюватиметься згідно з договором про надання комунальної послуги з постачання теплової енергії.