Порошенко підписав закон про суттєве збільшення штрафів для п’яних водіїв

Акценти
25 Липня 2016, 12:21

Президент України Петро Порошенко підписав Закон про посилення відповідальності за керування транспортними засобами у стані сп’яніння. Про це інформує прес-центр глави держави.

Зазначається, що документ президент підписував у присутності Керівника Національної поліції Хатії Деканоідзе та її заступника – керівника Патрульної поліції Олександра Фацевича.

Президент зазначив, що другий рік поспіль через агресію Росії на сході України гинуть українці. Однак, не менш жахливою є статистика загиблих в мирній частині країни, більшість з яких стали жертвами ДТП. «Кожна п’ята дорожньо-транспортна пригода у нас скоюється нетверезими водіями», – підкреслив Президент.

Петро Порошенко запевнив, що цей закон є першим кроком. За участі Президента та керівництва Нацполіції регулярно відбуваються зустрічі, спрямовані на обговорення та напрацювання кроків, зокрема щодо законодавчої та фінансово підтримки, для покращення ефективності поліцейських, які мають бути озброєнні, захищенні та забезпечити порядок на вулицях.

У свою чергу, Керівник Національної поліції Хатія Деканоідзе зазначила, що правоохоронці довго очікували на цей Закон. Вона повідомила, що декілька тижнів тому був запущений пілотний проект відеофіксації на дорогах. «Це буде хорошим інструментом для превенції (порушень). Ми з’ясували, що кожен другий наш громадянин порушує правила дорожнього руху щодо швидкісного режиму – і багато інцидентів, коли виявляють п’яних за кермом, які не шкодують ні самі себе, ні інших», – зазначила очільниця Поліції.

Керівник Патрульної поліції Олександр Фацевич зазначив, що більшість ДТП, в яких гинуть люди, відбуваються через те, що за кермом перебуває нетверезий водій. «Коли патрульні зупиняють транспортні засоби та перевіряють водія на рівень алкогольного сп’яніння, то іноді відчувають шок, бо рівень буває 4 проміле. Кожен громадянин має відчувати, що він несе відповідальність», – розповів він.

Як повідомлялося, 7 липня Рада суттєво збільшила штрафи для п'яних водіїв.

Згідно з законопроектом, коли водія зупиняють у нетверезому стані за кермом уперше, штраф становить 10 200 гривень (600 неоподаткованих мінімумів) і позбавлення права на керування на рік.

Якщо протягом двох років після цього у такому стані його зупинять удруге – штраф становитиме 20 400 гривень (1200 неоподаткованих мінімумів) і водія позбавлятимуть прав на три роки. Якщо протягом п’яти років після цього водія зупинять п’яним втретє, штраф складе 40 800 гривень, а права на водіння його позбавлять на 10 років.

Наразі за керування транспортним засобом в стані алкогольного сп’яніння водіїв штрафують на суму 200-350 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить від 3400 до 5950 тис. грн. Або ж застосовують адміністративний арешт на строк від 7 до 10 діб. За повторне порушення позбавляють прав на термін від 2 до 3 років із оплатним вилученням транспортного засобу – тобто примусовому вилученні за рішенням суду і наступній його реалізації. Або ж застосовують адміністративний арешт на строк від 10 до 15 діб із оплатним вилученням транспортного засобу.

92