Порошенко перерахував умови, за яких Україна готова купувати газ в РФ

28 Грудня 2017, 17:36

Україна відновить закупівлі природного газу у Російської Федерації (РФ) тільки тоді, коли він буде дешевий, а укладання відповідних договорів буде прозорим. Про це заявив президент Петро Порошенко під час робочої поїздки до Одеської області в четвер, 28 грудня.

"Що сталося протягом останніх двох років? Ми енергетично незалежні. Вони (Росія – Ред.) стукають: може візьмете наш газ? Ні, у нас усе добре. Якщо він буде дешевий і чесний, не корупційний, – будь ласка", – сказав він.

При цьому Порошенко наголосив, що за дотримання згаданих умов влада України готова піти на такий крок "для того, щоб знизити тарифи для наших людей".

Пояснюючи наявність серед вимог української сторони відсутності корупційної складової в можливому контракті на постачання блакитного палива з РФ, президент зазначив, що "20 років Україна була на "голці" корупції та залежності від російського газу". І лише рішучими діями, зокрема в міжнародних судах, Україні вдалося забезпечити енергетичну незалежність і справедливі ціни на газ.

У цьому ключі президент нагадав, що "Нафтогаз України" нещодавно виграв суд у російського "Газпромому" в Стокгольмському арбітражі.