Порошенко передав орден «Зірка Героя» вдові журналіста Георгія Гонгадзе

21 Березня 2016, 17:27

Президент України Петро Порошенко передав вдові загиблого журналіста Георгія Гонгадзе Мирославі орден «Зірка Героя». Про це повідомила прес-служба глави держави.

«Майже через 16 років після трагічної загибелі Ґії маю високу честь і велику відповідальність передати Вам і вашій родині Золоту Зірку Героя України – вищу державну нагороду, яка по праву належить Георгію Гонгадзе», – сказав президент.

Порошенко відзначив внесок Георгія Гонгадзе в розбудову незалежної України, боротьбу за свободу слова та розвиток незалежних ЗМІ.

Він наголосив, що сьогодні звання Героя України у воюючий країні "набуло своєї справжньої цінності", і протягом двох останніх років всього кілька десятків українців удостоєні честі носити його.

Нагадаємо, журналіст Георгій Гонгадзе зник у Києві 16 вересня 2000 року. У листопаді того ж року в лісі Київської області знайшли обезголовлений труп, який, за висновками експертів, міг належати журналістові. У 2009 році в Київській області знайдено останки черепа, які, за заявою Генпрокуратури, належать Гонгадзе. Однак тіло досі не поховали, оскільки мама журналіста Леся Гонгадзе відмовлялася визнавати, що знайдені останки належать її синові. 30 листопада 2013 року на 69-му році життя померла Леся Гонгадзе.

Звання Героя України Георгію Гонгадзе посмертно присвоїв президент Віктор Ющенко 23 серпня 2005 року.