Порошенко озвучив свої очікування щодо ратифікації Нідерландами угоди про асоціацію з ЄС

9 Лютого 2017, 13:40

Президент України Петро Порошенко в лютому чекає прогресу від Нідерландів в питанні ратифікації Угоди про асоціацію з Євросоюзом. Про це він заявив в ході спільного брифінгу з прем'єр-міністром Греції Алексісом Ціпрасом у четвер, 9 лютого.

"Я вдячний, що Греція – одна з перших країн, яка ратифікувала цю угоду. Ми очікуємо вже в лютому подальшого прогресу з боку Нідерландів", – сказав Порошенко.

Як повідомлялося, 16 січня уряд Нідерландів погодив документи на ратифікацію асоціації Україна-ЄС. Голландський прем'єр зазначив, що для прискорення процесу уряд Нідерландів просить Державну раду провести термінову оцінку документа.

Нагадаємо, 15 грудня у ЄС схвалили пропозиції уряду Нідерландів про умови завершення ратифікації Угоди про асоціацію Україна-ЄС. Прем'єр Нідерландів Марк Рютте наполягав на тому, щоб Угода про асоціацію не надавала Україні оборонних гарантій і не була кроком до членства в ЄС, інакше Нідерланди зірвуть угоду.

Після досягнення згоди Рютте зазначив, що такий крок був необхідним, "оскільки це забезпечує можливість рухатися єдиним фронтом проти дестабілізуючої зовнішньої політики Росії".