Порошенко оприлюднив конфіденційну угоду з Кличком

5 Червня 2015, 13:57

Президент Петро Порошенко показав конфіденційну угоду з Віталієм Кличком, яку вони уклали під час віденської зустрічі в березні минулого року. Порошенко оприлюднив її під час прес-конференції у Києві 5 червня.

"У нас була конфіденційна політична угода Підписана вона була з Кличком, її ми обговорювали. Вона складалася з двох частин. Перша частина 29 березня була оголошена на з'їзді партій УДАР і "Солідарність", друга частина політичної угоди тут", – сказав Порошенко, передавши документи журналістам.

Політична угода Порошенка і Кличка передбачала, що "Солідарність" і УДАР висувають Порошенка на пост президента України, а Кличка – на мера Києва. Кандидатура прем'єра вноситься "Солідарністю" з урахуванням результатів парламентських виборів і складу коаліції. Сторони також домовлялися до 25 травня 2014 узгодити остаточний сценарій підготовки до проведення дострокових парламентських виборів.

Порошенко при цьому спростував, що у нього були якісь конфіденційні домовленості з Дмитром Фірташем під час зустрічі у Відні.

"Я ніколи не заперечував коротку і беззмістовну зустріч з Дмитром Фірташем, але я заперечував і заперечую конфіденційні домовленості з Фірташем", – заявив президент.

Він пояснив, що до Відня приїхав за пропозицією Кличка, який був у той час у Європі на дні народження у свого брата Володимира. Вони обговорили участь у виборах мера Києва і президента України.

Коментуючи вибори мера Києва, які відбудуться цього року, Порошенко додав, що кого буде підтримувати його партія "Солідарність" і партія Кличка УДАР, вони будуть вирішувати на з'їздах.

Нагадаємо, 29 березня партія "УДАР" вирішила підтримати кандидатуру тодішнього депутата Петра Порошенка на виборах президента і висунути лідера партії "УДАР Віталія Кличка в мери Києва.

Днем раніше на концерті у Вінниці народний Петро Порошенко заявив про свій намір балотуватися в президенти.