Порошенко обговорив з Туском безпекову ситуацію на Донбасі та в Криму

17 Серпня 2016, 15:57

Президент України Петро Порошенко провів телефонну розмову з Президентом Європейської Ради Дональдом Туском. Про це повідомляє прес-служба Глави держави.

Український президент поінформував співрозмовника про цинічні провокації Російської Федерації в окупованому Криму та ескалацію її агресивних дій на Донбасі. Крім того, окремо обговорили стан виконання Мінських домовленостей. Порошенко наголосив на необхідності посилення міжнародної присутності на Донбасі, зокрема шляхом розширення поля діяльності місії ОБСЄ, в тому числі на території Криму, та розгортання озброєної поліцейської місії ОБСЄ на Донбасі.

Глава держави також відзначив важливість рішучого реагування ЄС на російські провокації та штучне нагнітання напруженості.

"Після останніх подій в Криму не має бути жодних ілюзій щодо намірів Російської Федерації. Санкції та їх посилення – це дієвий механізм впливу" – наголосив Порошенко.

Президент Європейської Ради надав високу оцінку діям Глави держави та виваженій позиції української сторони, яка не піддається на підступні провокації Росії у Криму.

Туск підтвердив свою принципову позицію щодо збереження санкцій Європейського Союзу та запевнив у беззаперечній підтримці України з боку ЄС.

"Ми твердо залишаємося на позиції підтримки суверенітету та територіальної цілісності України" – підкреслив він.

Президент Євроради підкреслив, що Україна залишається серед ключових пріоритетів ЄС, солідарність з якою у світлі протидії зовнішній агресії обговорюватиметься, у тому числі у рамках неформальних зустрічей держав-членів ЄС у Братиславі у вересні.

Співрозмовники також обговорили питання перспектив ухвалення найближчим часом Євросоюзом рішення про лібералізацію візового режиму для громадян України та скоординували подальші кроки на цьому напрямі.

Нагадаємо, раніше повідомлялось, що Президент України Петро Порошенко обговорив з президентом Франції Франсуа Олландом та федеральним канцлером Німеччини Анґелою Меркель звинувачення Кремля щодо підготовки Києвом терактів в Криму.