Порошенко обговорив із воїнами АТО необхідність відновлення військових судів в Україні

31 Березня 2017, 18:15

Президент Петро Порошенко зустрівся з учасниками антитерористичної операції. Про це йдеться у повідомленні прес-служби глави держави.

Згідно з повідомленням, Герой України, генерал-майор Андрій Ковальчук звернувся до президента з проханням звернути увагу на справу колишнього першого заступника керівника АТО, генерал-майора ЗСУ Віктора Назарова, якого за рішенням Павлоградського міськрайсуду було засуджено до 7 років ув’язнення.

«Кожен командир, починаючи від командира відділення, відчуває себе поставленим на коліна саме тому, що приймає управлінські рішення. А судять люди, які поняття не мають, що таке управлінське рішення саме у військовій сфері», – сказав Ковальчук та звернувся до президента з пропозицією про відновлення військових судів. «Коли війна закінчиться, вони будуть непотрібні, але на сьогоднішній день вони дуже потрібні, вкрай потрібні», – підкреслив генерал.

Ковальчук зазначив, що йому відомо про офіцерів, які відбувають покарання. Розслідуванням їх справ займалася не військова, а цивільна прокуратура.

«Їх судили по статті без урахування особливого періоду. Страх прийняти рішення – це дуже погано», – сказав Герой України та зазначив, що в ЗСУ є дуже багато командирів, які готові приймати рішення, але випадок з генералом Назаровим демотивує їх.

Президент зазначив, що він вже дав свою оцінку щодо висновків суду у справі генерал-майора Назарова.

«Жодним чином це не применшує наші співчуття родинам загиблих героїв. Але ми маємо чітко розуміти, що і експерти, які залучаються до експертиз, повинні мати відповідну компетенцію, кваліфікацію і досвід, так само як і судді та слідчі», – підкреслив Порошенко.

Нагадаємо, 27 березня генерала Віктора Назарова визнали винним в загибелі українських військових в збитому збройними терористами літаку Іл-76 і засудили до 7 років позбавлення волі.

Після цього Порошенко заявив, що хоче запропонувати відновити в Україні спеціальні військові суди. Крім того, в Генштабі ЗСУ відреагували на вирок генералу Назарову.