Порошенко невдоволений роботою ГПУ

29 Грудня 2014, 15:05

Президента України Петра Порошенка не влаштовує робота Генпрокуратури. Про це 29 грудня під час прес-конференції повідомив глава держави.

На питання щодо того, чи влаштовує президента робота генпрокурора Віталія Яреми, Порошенко відповів, що його не повністю задовольняє робота не генпрокурора, а власне ГПУ.

«Я впевнений, що кроки по антикорупції мають бути більшими», – заявив він.

Разом з тим президент наголосив, що справи, нещодавно порушені через мільярдні розтрати проти керівництва Укрзалізниці, Укрпошти, Укрспирту та енергетичних компаній, не мали аналогів в історії України.

Крім того, Порошенка не влаштовує розслідування справ про вбивства активістів на Майдані. За словами президента, покарання мають понести не лише люди, безпосередньо винні у смертях.

«Ті судді, які відпускали вбивць, мають сісти разом із вбивцями. І те, що вони (судді – ред.) притягнуті до відповідальності, ніколи раніше не відбувалося в історії України», – наголосив глава держави.

Крім того, президент заявив, що вдячний парламенту за підтримку його ініціативи щодо залучення до роботи в прокуратурі спеціалістів без досвіду роботи.

«Ми руйнуємо прокурорську касту. Раніше там могли працювати люди, які мають досвід роботи п'ять, десять років, і всі вони варилися в одному середовищі… І я вдячний парламенту, який підтримав мою ініціативу, яка дала можливість  залучити до прокуратури молодих фахівців», – резюмував Порошенко.

Нагадаємо, раніше депутати Верховної Ради внесли зміни до низки кваліфікаційних вимог до осіб, які можуть займати керівні посади в органах прокуратури України.