Порошенко назвав головну мету зустрічі з лідерами держав у Берліні

20 Серпня 2015, 18:45

Президент Петро Порошенко на переговорах з лідерами Франції та Німеччини у Берліні обговорюватиме питання спільної протидії російській агресії. Про це він заявив під час спілкування з журналістами, передала його прес-служба.

«Ключовим завданням української влади є формування потужної міжнародної спільноти як єдиної коаліції, яка має зупинити агресора. Це стосується як чітко скоординованих дій щодо протидії агресії на Сході країни, так і чітко скоординованих кроків з невизнання анексії Криму», – сказав Порошенко. Це є основною метою зустрічі, зазначили у прес-службі президента.

Голова держави повідомив, що зустріч у німецькій столиці відбудеться за ініціативи України.

«Нас не задовільняє невиконання ключових пунктів тих зобов'язань, які взяла на себе російська сторона, – це відведення крупнокаліберної артилерії і важкої техніки», – додав він.

Глава держави наголосив на необхідності забезпечення належних умов для роботи Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ.

«Маємо забезпечити безперешкодний доступ представників ОБСЄ до всіх ділянок, звідки здійснюється обстріли, для того, щоб пересвідчитися і продемонструвати рішучість дій світового товариства із забезпечення миру та спокою українських громадян», – наголосив президент.

Він зазначив, що Україна особливо акцентуватиме увагу на питанні невизнання анексії Автономної Республіки Крим, що особливо актуально після чергового незаконного відвідання півострова президентом РФ Владіміром Путіним .

«Важливим питанням порядку денного зустрічі також стане координація дій щодо запровадження безвізового режиму ЄС для громадян України», – йдеться у повідомленні.

Глава держави наголосив, що українська сторона передала звіт про виконання своїх зобов’язань, і тепер Україна очікує на приїзд оціночних місій ЄС.

«Україна має прозвітувати, що зроблено, і доробити ті зобов'язання, які вона мала зробити в рамках плану дій. Кроки будуть стосуватися як боротьби з корупцією, вдосконалення судової гілки влади, так і реформування національного законодавства, яке забезпечить виконання технічних завдань, про які було домовлено з керівництвом ЄС під час саміту «Україна – ЄС», – сказав Порошенко.

Як повідомлялося, 20 серпня у Берліні вже відбулася зустріч "нормандської четвірки" щодо загострення ситуації на Донбасі. Пізніше увечері відбудеться зустріч Порошенко з президентом Франції Франсуа Олландом та канцлером Німеччини Ангелою Меркель.