Порошенко нагородив званням Герой України трьох воїнів АТО, двох – посмертно

14 Жовтня 2016, 14:47

Президент України Петро Порошенко під час урочистостей з нагоди Дня захисника України 14 жовтня присвоїв звання Герой України трьом військовим Збройних сил України, двом з них – посмертно. Про це повідомили у прес-службі Глави держави

Орден Золота зірка Героя України із рук президента отримав майор Андрій Ткачук. Посмертно нагороджені капітан Олександр Лавренко та молодший лейтенант Володимир Гарматій.

З 23 по 28 липня 2014 року майор Андрій Ткачук брав участь в операціях по визволенню від бойовиків Дзержинська і Лисичанська Донецької області. З 29 липня по 25 серпня 2014 року брав участь в операціях по знищенню бойовиків в районах Дебальцевого, Шахтарська, Вуглегірська, Ждановки, Комунара Донецької області. В 2015 та 2016 роках парашутно-десантний батальйон під командуванням майора Ткачука продовжував успішно виконувати завдання АТО.

Капітан Олександр Лавренко був командиром танкової роти танкового батальйону 93-ї окремої механізованої бригади оперативного командування Схід Сухопутних військ ЗСУ. З 8 по 21 липня 2014 року перебував у зоні проведення АТО. 21 липня 2014 року увірвавшись у селище Піски (передмістя Донецька), його бойова машина потрапила на потужний фугас і, будучи важкопораненим, капітан Лавренко підірвався в танку разом з екіпажем.

Молодший лейтенант Володимир Гарматій брав участь в АТО з 16 червня 2014 року. 25 липня 2014 року в ході виконання бойового завдання він не зрадив державі і не відступив разом із 41 товаришем по службі на територію РФ, під час бою він загинув.

Нагадаємо, 12 серпня президент Петро Порошенко відзначив високими державними нагородами 74 військовослужбовців, які захищали територіальну цілісність та суверенітет держави, виконували бойові завдання у Донецькій і Луганській областях, а 30 серпня – ще 78 військовослужбовців, що проходили службу в зоні АТО.

Пізніше, 30 вересня, Порошенко відзначив державними нагородами 55 військовослужбовців Збройних Сил України, з них 21 – посмертно.