Порошенко: конфлікт на Донбасі може спричинити світову війну

11 Листопада 2014, 11:29

Президент Петро Порошенко хоче зупинити війну на Донбасі. Про це він заявив на сторінці у мережі Facebook з нагоди річниці підписання Комп'єнського перемир'я у 1918 році, яке завершило бойові дії на фронтах Першої світової війни.

"Сьогодні у Європі ніхто не святкує "день Перемоги" – згадують лише втрати. У війні справді не буває ні переможців, ні переможених – у війні бувають лише ті, хто вижив. Причому з обох сторін", – написав президент.

"Тому я хочу припинити війну. Не дати шансу комусь почати третє всесвітнє безумство. Двох світових воєн для людства достатньо щоб усвідомити переваги мирних змагань та конкуренції. Сьогодні на Сході ми захищаємо територіальну цілісність України і ми будемо завжди захищати рідну землю та наше право на незалежність та розвиток. Однак, я вірю в мирне врегулювання і вважаю себе зобов`язаним зробити все для того, щоб настало мирне життя в Україні", – додав Порошенко.

Нагадаємо, 5 вересня у Мінську учасники тристоронніх переговорів підписали попередній протокол угоди про припинення вогню на Донбасі. Згодом стало відомо, що президент Петро Порошенко віддав наказ припинити вогонь на Донбасі з 18 години 5 вересня.

Крім того, 19 вересня у Мінську підписали меморандум про реалізацію протоколу від 5 вересня. Згідно із документом, передбачається припинення застосування зброї, виведення з території України іноземних формувань тощо.

Тим часом бойовики та російські військові постійно порушують умови припинення вогню. 

 

Позначки: