Порошенко готовий дати свої свідчення у справах Майдану, коли в нього немає офіційних заходів – Луценко

7 Травня 2019, 13:25

Генеральний прокурор України Юрій Луценко заявляє, що президент України Петро Порошенко готовий дати свої свідчення у справах про події Революції гідності у 2013-2014 роках у будь-який час, коли в нього не заплановано офіційних заходів, і слідчі мають погоджувати з ним графік допитів.

 

"Я знаю позицію президента: він готовий іще раз повторити свої свідчення як свідок про події на Майдані, в яких він брав участь і які йому відомі. Якщо це допоможе, нарешті, на п'ятий рік слідства Горбатюку (начальник управління спецрозслідування Генпрокуратури Сергій Горбатюк – ІФ) завершити справи, на які чекає суспільство, то президент повторно дасть свідчення, які від нього вимагають слідчі", – сказав Луценко журналістам у вівторок.

 

"Думаю, враховуючи статус глави держави, слідчі мали б узгодити з ним графік. Я знаю, що президент готовий це зробити в будь-який день, починаючи від сьогодні, але в той час, коли в нього немає офіційних заходів. Це очевидно", – додав генпрокурор.

 

Він нагадав, що слідчі з департаменту спецрозслідування допитували Порошенка минулого року на території адміністрації президента.

 

"Чому вони не взяли в нього підпис (під протоколом допиту – ІФ), для мене це загадка. Чому Горбатюк згадав про це через рік – для мене не загадка, тому що він так болісно реагує на критику з боку глави держави й таким адміністративним шляхом хоче йому "віддячити"… Тому, мені здається, Горбатюк у цьому випадку просто годує своє его, а не домагається справедливості. Згадати про відсутній підпис на протоколі через рік, погодьтеся, не дуже добре", – сказав Луценко.

 

Нагадаємо, президент України Петро Порошенко не з'явився на допит до Генпрокуратури, куди був викликаний на 10:00.