Порошенко дозволив укладати короткотермінові контракти для служби в армії

23 Жовтня 2015, 12:03

Президент України Петро Порошенко підписав закон, який дозволяє служити за контрактом шість місяців. Про це інформує прес-служба глави держави.

«Закон України спрямований на забезпечення встановлення конкретних термінів військової служби за контрактом під час дії особливого періоду, у разі виникнення кризової ситуації, що загрожує національній безпеці, оголошення рішення про проведення мобілізації та (або) введення правового режиму воєнного стану», – сказано в тексті.

«Законом пропонується внести зміни Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу», встановивши для військовослужбовців строкової військової служби та військовослужбовців військової служби за призовом під час мобілізації, на особливий період, які вислужили під час дії особливого періоду не менше 11 місяців, осіб, звільнених з військової служби під час дії особливого періоду, які приймаються на військову службу за контрактом у період з моменту оголошення мобілізації до часу введення воєнного стану (настання воєнного часу) або оголошення рішення про демобілізацію, строк військової служби в календарному обчисленні – 6 місяців», – йдеться у повідомленні.

Передбачається також можливість дострокового припинення контракту у разі закінчення особливого періоду або оголошення рішення про демобілізацію.

Також, згідно з текстом, врахована можливість продовжити військову службу за контрактом у разі закінчення строку контракту і незавершення особливого періоду на строк 6 місяців.

«Прийняття Закону України дозволить збільшити кількість військовослужбовців за контрактом з досвідом бойових дій у Збройних Силах України та інших військових формуваннях», – наголошують у прес-центрі Порошенка.

Як повідомлялося, 6 жовтня Верховна Рада дозволила укладати короткотермінові контракти для служби в армії.

Нагадаємо, у Міноборони заявляли про можливість укладати короткотермінові контракти ще у листопаді 2014 року.

Зазначимо, у серпні депутати спростили процедуру оформлення добровольців до лав ЗСУ.