Порошенко доручив організувати відзначення 25-ї річниці незалежності України

4 Грудня 2015, 10:43

Президент Петро Порошенко підписав Указ, який спрямований на гідне відзначення 24 серпня наступного року 25-ї річниці проголошення незалежності України та засвідчення поваги до подвигу борців за свободу, незалежність і територіальну цілісність Української держави. Про це повідомила прес-служба президента.

Згідно з Указом «Про відзначення 25-ї річниці незалежності України»,  Кабінету Міністрів доручено утворити у місячний строк Організаційний комітет з підготовки та відзначення зазначеної події, визначивши його співголовами Прем'єр-міністра і Главу Адміністрації Президента, а також залучивши до його складу представників центральних і місцевих органів виконавчої влади, територіальних громад, громадських об'єднань. Уряд за участі Організаційного комітету має розробити у тримісячний строк та затвердити план заходів із відзначення 25-ї річниці незалежності України.

Зокрема, 23 серпня 2016 року до Дня Державного Прапора України передбачається офіційна церемонія урочистого підняття Українського стягу та проведення різних заходів, спрямованих на популяризацію державних символів України.

З нагоди Дня незалежності України, 24 серпня 2016 року, зокрема, плануються урочистості у місті Києві за участю керівництва держави, представників органів державної влади і органів місцевого самоврядування, громадськості, дипломатичного корпусу, міжнародних організацій, української діаспори, науковців, творчої інтелігенції, духовенства. Програма заходів також має включати покладення квітів до пам'ятників, пам'ятних знаків та місць поховань видатних діячів українського державотворення, борців за незалежність України у XX столітті, учасників Революції Гідності та антитерористичної операції в Донецькій і Луганській областях.

Уряду разом із Національним банком доручено вжити заходів для виготовлення та випуску в обіг ювілейної монети на відзнаку 25-ї річниці незалежності України. Кабінет Міністрів також має забезпечити випуск поштової марки і конверта, присвячених вказаній події, та здійснення спецпогашення поштової марки.

Окремо Указом доручено Уряду разом з обласними та Київською міською державними адміністраціями вжити невідкладних заходів щодо вирішення проблемних питань соціального захисту осіб, які отримали інвалідність внаслідок участі у Революції Гідності та в антитерористичній операції на Донбасі, родин загиблих учасників Революції Гідності та АТО, а також забезпечувати надання державної підтримки борцям за незалежність України у XX столітті та громадянам, які сьогодні відстоюють суверенітет і територіальну цілісність України.

Нагадаємо, у центрі Києва 24 серпня відбувся Марш Незалежності, приурочений до 24 річниці незалежності України.