Порошенко: Боїнг-777 збив російський екіпаж системи “Бук”

12 Грудня 2014, 10:08

За інформацією розвідки, малайзійський літак рейсу МН17 збили з "Буку", який разом з екіпажем перекинули до України з РФ. Про це розповів президент Петро Порошенко на зустрічі з членами австралійської робочої групи з розслідування обставин катастрофи літака МН-17 за участю прем'єр-міністра Австралії Тоні Ебботта.

"Розвіддані свідчать, що в повітряне судно була випущена ракета з системи "Бук-М", яка була завезена з Росії на Донбас разом з екіпажем", – заявив Порошенко.

У свою чергу, Ебботт зазначив: "Зранку 17 липня літак МН-17 був збитий в небі бойовиками, яких підтримує Росія".

Президент України заявив, що "ДНР" та "ЛНР" мають бути визнані терористичними організаціями.

Порошенко й Ебботт подякували австралійській групі за оперативність і ефективну роботу.

"Дякую членам австралійської групи, які виконували роботу в екстремальних та небезпечних умовах", – сказав Порошенко.

Він запевнив, що Україна продовжує сприяти негайному, всебічному та відкритому міжнародному розслідуванню авіакатастрофи. "Ми надаємо все необхідне технічне обладнання та спеціалістів для проведення розслідування", – сказав глава держави.

У свою чергу спеціальний представник прем’єр-міністра Австралії маршал Аллан Гранд Хьюстон, який одразу після збиття літака прибув в Україну, подякував Порошенку за допомогу і співпрацю під час роботи австралійських експертів.

Нагадаємо, 17 липня лайнер MH17 Малазійських авіаліній, що летів з Амстердама в Куала-Лумпур, був збитий у Донецькій області бойовиками. На борту "Боїнга-777" перебували 298 осіб, зокрема 15 членів екіпажу, усі вони загинули.

Станом на 1 грудня неідентифікованими залишаються тіла 9 із 298 загиблих під час авіакатастрофи малайзійського літака влітку на Донбасі.