Порошенко анонсував зустріч лідерів країн “нормандського формату” найближчим часом

21 Червня 2016, 13:30

Президент Петро Порошенко висловив сподівання, що зустріч голів держав "нормандської четвірки" відбудеться вже найближчим часом. Про це він повідомив під час прес-конференції у Парижі 21 червня.

«Продовження санкцій (щодо РФ – Ред.) прямо пов'язане з процесом деокупації: виведення російських військ з нашої території, припинення поставок озброєнь, боєприпасів, техніки, забезпечення безперешкодного доступу Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ на всю територію, включаючи неконтрольовану ділянку українсько-російського кордону, звільнення заручників, початок політичного процесу. Упевнений в тому, що всі ці питання можуть обговорюватися найближчим часом на зустрічі в «нормандському форматі» на найвищому рівні», – сказав Порошенко.

«У нас є пропозиції до порядку денного: це і обговорення безпекових критеріїв, і обговорення поліцейської озброєної місії ОБСЄ на окупованій території, це і звільнення заручників, це і формування дорожньої карти з наданням особливої ​​уваги питанням послідовності, питань гарантій виконання взятих на себе зобов'язань щодо Мінського процесу», – додав лідер України.

Інформацію про підготовку до зустрічі у «нормандському форматі» також підтвердив присутній на прес-конференції президент Франції Франсуа Олланд.

«Ми готуємо нову зустріч в «нормандському форматі», щоб посилити прогрес і подальше виконання Мінських угод», – заявив він

Він підкреслив, що переговори в «нормандському форматі» дають свій результат, одним з яких є Мінські угоди.

Він також висловив переконання, що Мінські домовленості повинні бути виконані в повному обсязі.

«Поки не виконані всі умови і етапи цього процесу, зокрема, мова йде про виборче законодавство, вибори на сході України, звільнення заручників і повернення Україні контролю над кордоном», – сказав він.

Як повідомлялося, 20 червня речник президента РФ Дмітрій Пєсков заперечив можливість зустрічі «нормандської четвірки» вже найближчим часом. Зокрема, за його словами, немає необхіних Кремлю «передумов» для такої зустрічі, а також зустріч неможлива до саміту НАТО у Варшаві 8 та 9 липня.

Також повідомлялося, що 15 червня помічник Владіміра Путіна Владіслав Сурков особисто прибув у Мінськ для переговорів щодо Донбасу з представниками ОБСЄ та України. У ЗМІ тоді повідомили, що в Мінську політичні радники лідерів країн «нормандської четвірки» обговорили можливість проведення зустрічі керівників Німеччини, Франції, України та Росії.

Після цього, 18 червня, голова Адміністрації президента РФ Сєргєй Іванов у телеефірі заявив, що мінські угоди зайшли в глухий кут.