Порошенко анонсував припинення низки положень про дружбу з РФ

12 Квітня 2018, 13:39

Президент України Петро Порошенко повідомив, що найближчим часом внесе до Верховної Ради пропозиції що припинення в односторонньому порядку дії окремих положень «великої угоди» про дружбу і співробітництво з Росією. З такою заявою він виступив під час 11-го Київського безпекового форуму, передає кореспондент Тижня.

 

«Йдеться зокрема про статті щодо стратегічного партнерства між Україною і Російською Федерацію, або про положення про двосторонню співпрацю в сфері військово-технічного співробітництва, або про положення про співпрацю з Росією в забезпеченні національної безпеки України», – сказав він.

 

При цьому він підкреслив, що наразі не йдеться про розрив цієї угоди, бо вона містить положення про повагу до суверенітету і державної цілісності України.

 

Також Порошенко повідомив, що Україна має намір припинити всі стосунки з Співдружністю Незалежних держав.

 

«З огляду на те, що Україна ніколи не була і не є зараз членом СНД і відмову цієї структури засудити російську агресію, просив би, щоб ми спільно з урядом підготували пропозицію щодо офіціального припинення нашої участі в статутних органах СНД», – заявив Порошенко.

 

Також він додав, що планується закриття представництв України при цих органах.

 

Нагадаємо, 12 квітня  президент Петро Порошенко заявив, що холодна війна президента Росії Владіміра Путіна триває вже досить давно.  "Сьогодні часто доводиться читати пророцтва експертів про те, що ми нібито стоїмо на порозі нової холодної війни. Хотів би вас розчарувати: вона уже триває, і триває досить давно. Холодна війна в її гібридній редакції кремлівського приготування", – повідомив він.