Порошенко анонсував конкретні результати щодо набору суддів до антикорупційного суду

14 Грудня 2018, 11:41

Президент Петро Порошенко очікує, що результати конкурсів Вищої кваліфікаційної комісії суддів України з набору суддів до Вищого антикорупційного суду та інших судів будуть найближчим часом. Про це він повідомив у п'ятницю, 14 грудня, під час конференції щодо річниці створення Верховного суду.

 

 

Так, Порошенко наголосив, що наразі члени ВККС напружено працюють.

 

"Верховний суд має стати прикладом для інших судів: і новостворених апеляційних,  і окружних, які будуть створені, і Вищого антикорупційного суду, і Вищого суду з питань інтелектуальної власності , конкурси до яких наразі проводяться ВККС. І дуже непросто зараз членам ВККС, напруженим роботою, але ми очікуємо найближчим часом конкретних практичних результатів", – заявив він.

 

Як повідомлялося 6 листопада, Вища кваліфікаційна комісія суддів України затвердила склад Громадської ради міжнародних експертів Антикорупційного суду, до неї ввійшли шість членів.

 

Нагадаємо, голова Верховної Ради України Андрій Парубій 18 липня підписав закон "Про внесення змін до закону "Про судоустрій і статус суддів" у зв'язку з ухваленням закону "Про Вищий антикорупційний суд".

 

Як повідомлялося,  12 липня Верховна рада України схвалила в другому читанні законопроект №7441 "Про внесення змін до закону "Про судоустрій і статус суддів" у зв'язку з ухваленням закону "Про Вищий антикорупційний суд". За документ проголосували 254 народних депутати.

 

Так, 21 червня парламент ухвалив закон №8497 про утворення Вищого антикорупційного суду, за відповідне рішення проголосували 265 депутатів. 26 червня президент України Петро Порошенко підписав відповідний закон. 

 

Додамо, 14 червня набув чинності закон "Про Вищий антикорупційний суд", однак частина розділу "Прикінцеві та перехідні положення" набуде чинності з дня початку роботи суду.