Друковані видання
Найбільше проблем у правоохоронців із газетою „Новороссия”, яка поширюється у східних і південних областях. У випусках видання містяться заклики до зміни територіальної цілісності та насильницького захоплення влади в Україні.
Масове безкоштовне поширення газети «Новороссия» було зафіксовано в Одесі, Маріуполі, Полтаві, Кривому Розі, Дніпропетровську, Херсоні тощо.
17 червня в Харкові Служба безпеки України вилучила 10-тисячний наклад газети «Новороссия» і друковані листівки із закликами до посягання на територіальну цілісність і недоторканість України.
20 червня Служба безпеки України затримала у місті Нова Каховка (Херсонська обл.) двох місцевих мешканців, які розповсюджували газету сепаратистського змісту «Новороссия».
Зловмисникам, які поширювали газету, вручили підозру про вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 109 Кримінального кодексу (вчинення насильницьких дій, спрямованих на повалення конституційного ладу чи захоплення державної влади).
ua.112.ua
Тим часом у Маріуполі готували до друку газети «Вестник Приазовья» та «Хочу в СССР», але поширювалися видання на сході й навіть у столиці.
Матеріали, розміщені в газеті «Хочу в СРСР», переважно взяті з проросійських джерел і сайтів, типу «Однако», російських видань «Комсомольська правда», «Взгляд», російських форумів. Загальний тираж газети 42120 екземплярів.
Відтак 18 червня Маріуполі шість осіб у цивільному одязі, з автоматами і в масках побили і викрали редактора газет «Вестник Приазовья» та «Хочу в СССР» Сергія Долгова, а всю оргтехніку, що належала «Вестнику Приазовья», вилучили. На думку колег Долгова, його могли викрасти спецпризначенці з маріупольського батальйону «Азов». Батальйон «Азов» і СБУ заявили, що не затримували Долгова. За словами представників маріупольської СБУ і прокуратури, редактора затримали в рамках боротьби з тероризмом, він перебуває в Запоріжжі.
Окрім того, до сепаратизму закликають у газеті «Я», вона друкується у Донецьку, головним редактором видання є Алла Меду шевська, що, за даними ЗМІ, з 2006 році видавала газету видавничого дому "Я", де публікувалися російську пропаганду.
18 серпня у Кіровограді на зупинці громадського транспорту невідомий поширював газету «Рабочий класс».
Всі матеріали видання викривляють реальність і носять виключно пропагандиський сепаратиських характер. От кілька назв матеріалів:
«Евротеррор против Дондаса: укрофашисти сбрасывают маски», «Украинский нацизм – от гимна до рейха», «Закарпатье борется за федирализацию», «Галицкий фашизм», «Поготовка «к земле»».
Згідно даних, зазначених у виданні, «Рабочий класс» виходить накладом 7 тисяч примірників у місті Києві з 10 жовтня 1998 року (свідоцтво № 3531), головний редактор сепаратиського видання Бондарчук А.В. .
Існує електронна версія видання. Газету можна вільно передплатити в усіх відділеннях Укрпошти. Друкарня, що тиражує часопис, розташована в Києві по вул. Гоголівській 22-24, в ВАТ «Інтерекспресдрук».
У розпорядженні луганського угрупування терористів перебувала також газета – «ХХІ век».
«Муниципальная газета» протягом тривалого часу пропагувала сепаратизм, її редакторка навіть входила в «уряд ДНР»; але після її арешту українськими правоохоронцями видання припинило існування.
Радіо і телебачення
Тим часом сепаратистське телебачення представлене двома телеканалами – ефіром колишнього, який працює на студії іншого телеканалу – ІРТА. У Донецьку діяв «Первый республиканский канал».
На Донеччині в розпорядженні терористів перебуває місцеве дротове радіо, також в FM-діапазоні працюють дві радіостанції. У Луганську під потреби місцевого бандитизму намагалися пристосувати Радіо «Пульс FM».
Сайти
Тим часом у Миколаєві розповідає про „київську хунту” й „каратєлів” сайт „Набат”. З моменту початку окупації Росією Криму портал займався відвертою проросійською пропагандою. Зокрема, він оприлюднив статті, що містять заклики до проведення в регіоні референдуму з метою антиконституційного зміни меж території України (по так званому «кримському сценарієм»).
Відтак 18 липня Центральний районний суд Миколаєва засудив до 4 років позбавлення волі з випробувальним терміном 2 роки редактора сепаратиского сайту за посягання на територіальну цілісність і недоторканність України. Проте миколаївський сайт «Набат» продовжує активно поширювати ідеї сепаратизму, а також спотворювати інформацію про хід АТО.
Також у Донецьку функціонують інформаційне агентство «Новороссия», сайт «Новороссия», «Новости Донецкой Республики», «ДНР Сегодня», «Информационный корпус» тощо. Луганськ тут відіграє явно другорядну роль, маючи лише ЛуганськІнфо.
Нагадаємо, що нещодавно Нацрада склала список із 38 російських медійників, запропонувавши зробити їх персонами нон-грата в Україні. Своє звернення Нацрада скерувала до МВС, Мін'юсту та СБУ.
Як повідомлялось, ще 27 червня Служба безпеки України надіслала лист до Державної реєстраційної служби України для ініціювання позбавлення ліцензій у судових інстанціях низки сепаратистських видань, зокрема «Популярный еженедельник "Я"», «Хочу в СССР», «Итоги недели» та «Новороссия»