Попри санкції в Росії збиратимуть американські гелікоптери

25 Травня 2015, 10:41

Уральський завод цивільної авіації (УЗЦА), 48,6% акцій якого належить Об'єднанню двигунобудівної корпорації "Ростех" (перебуває під санкціями США), підписав угоду з американською Bell Helicopter про збирання в Росії вертольотів Bell 407GXP. Про це пише "Комерсант" з посиланням на гендиректора УЗЦА Вадіма Бадеху.

Повідомляється, що американська Bell Helicopter підписала з УЗЦА угоду про ліцензійну збірку новітньої модифікації легкого однодвигунного вертольота Bell 407GXP. Bell вперше передає збірку свого вертольота за кордон.

Як заявив гендиректор УЗЦА Вадим Бадеха, перші три вертольоти планується зібрати в Єкатеринбурзі вже в цьому році, їх використовуватимуть для сертифікації виробництва.

При повній локалізації у виробництво може бути вкладено 500-600 млн руб. Зазначається, що в угоді немає обмежень за обсягами випуску. Основний інтерес до вертольотів очікується з боку структур МВС, приватного бізнесу та льотних училищ.

Наразі вертоліт оцінюється в суму від $5 млн, але локалізація може здешевити його вартість на 17%.

Бадеха запевняє, що ризик застосування санкцій до проекту відсутній, оскільки "попередні узгодження з американської сторони" отримані.

Як повідомлялося, санкційний тиск на Росію розпочався в березні 2014 року у відповідь на агресивну політику щодо України і підрив міжнародної системи безпеки. Найсерйозніші санкції, що стосуються цілих секторів російської економіки, почали впроваджувати з липня.

Зокрема, 29 липня 2014 року Євросоюз ухвалив рішення запровадити проти Росії пакет економічних санкцій, зокрема вести ембарго на постачання озброєння, обмежити доступ російських банків до європейського ринку капіталів, заборонити експорт в Росію високотехнологічної продукції для видобутку нафти та товарів подвійного призначення, які можуть використовувати у військовій сфері.

У червні на саміті Євросоюзу буде обговорюватися питання про продовження економічних санкцій проти Росії, які були введені в кінці липня 2014 року. З-поміж країн, які можуть виступити проти продовження санкцій, раніше називалися Словаччина, Угорщина, Австрія, Іспанія, Кіпр, Італія і Греція. Для прийняття рішення щодо санкцій потрібна згода всіх 28 членів Євросоюзу.