Попри рішення КС. Стефанішина заявила, що безвіз з ЄС вдасться врятувати

29 Жовтня 2020, 15:32

Віцепрем'єр-міністрка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанішина заявила, що попри рішення Конституційного суду безвізовий режим із Європейським Союзом можливо врятувати. Про це 29 жовтня йдеться у заяві Стефанішиної.

 

"Безвізу з ЄС бути! Є сили всередині країни, зацікавлені в тому, щоб зупинити європейську та євроатлантичну інтеграцію України, і водночас позбавити українців безвізу. Запевняю, їм це не вдасться!
Обставини, в яких приймалися нещодавні рішення Конституційного суду викликають питання та обурення. Це ще один сигнал, що реформа судової гілки влади, над якою зараз триває робота з Венеціанською комісією, має бути доведена до логічного завершення", – написала Стефанішина.

Вона зазначила, президент уже заявив, що скористається своїм правом законодавчої ініціативи для відновлення ефективної роботи системи електронного декларування та відповідальності за порушення антикорупційного законодавства. Зі свого боку Уряд також вживає заходів, які унеможливлять зупинення уже розпочатих реформ, включаючи ті, що є основою для нашої європейської та євроатлантичної інтеграції України.

 

"Нагадую, що цей курс України до ЄС і НАТО є остаточним, невідворотним і закріплений в Конституції України", – наголосила Стефанішина.

 

Раніше стало відомо, що нещодавні рішення Конституційного Суду України щодо відміни відповідальності за недостовірне декларування та діяльності антикорупційних органів бентежать Євросоюз і можуть стати підставою для тимчасового призупинення безвізу України з країнами ЄС. Про це йдеться у на листі посла України при ЄС Миколи Точицького на адресу віце-прем’єра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольги Стефанішиної.