У Вірменії в неділю, 6 грудня, завершився конституційний референдум, який передбачає перехід із президентської на парламентську форму правління. Явка, за попередніми даними, склала 50,51 відсотка.
Таким чином, референдум визнаний таким, що відбувся.
Більшість виборців у великих містах, включно з Єреваном, референдум проігнорували.
Ініційований президентом Вірменії і схвалений парламентом проект конституційних реформ, винесений на загальнонаціональний референдум, передбачає перехід з президентської на парламентську форму правління. За задумом авторів проекту, так буде більше демократії, свобод, законності та безпеки, однак в суспільстві цю ініціативу влади сприйняли неоднозначно.
Опозиція вважає, що конституцію переписують із метою відтворення влади. Людей особливо обурила та частина змін, яка скасовує прямі вибори глави держави – президента обиратимуть депутати парламенту. Останній же, впевнені противники реформ, буде обраний з "потрібних людей". Згідно з реформою, в парламенті має бути стабільна більшість, і якщо її досягнуто не буде, передбачається другий тур виборів в законодавчий орган.
Опозиція вважає, що мета правлячої Республіканської партії – фактично зміцнити однопартійну систему, а також продовжити владу Сержа Саргсяна, який би продовжив керувати країною як прем'єр-міністр. Функції президента, за проектом реформ, серйозно урізуються.
Хоча результати голосування ще не оприлюднені, опозиція, яка з 1 грудня проводить акції протесту проти референдуму, звинуватила владу в масових фальсифікаціях і закликала своїх прихильників до акцій громадянської непокори. Після короткого мітингу після закінчення референдуму маніфестанти хотіли ходою пройти до будівлі Центрвиборчкому, де зараз підраховуються голоси. Проте поліція і сили правопорядку не пропустили їх до ЦВК.
Нагадаємо, влітку у Вірменії відбулися масові протести проти підвищення цін на електроенергію.