Попову потрібно понад 200 млн, щоб земля не “пливла” під ногами

22 Липня 2013, 12:42

І. Схил біля садиб по вулиці Адмірала Ушакова, 26, 24 (Мишоловська балка) в Голосіївському районі. Зокрема, востаннє обрушення схилу разом з деревами об'ємом близько 120 м³ ґрунту сталося вкінці березня. У КМДА з посиланням на підрахунки дочірнього підприємства "Інститут "Київінжпроект" повідомляють, що на сьогодні орієнтовна вартість першочергових протизсувних заходів у цій місцевості становить близько 14 млн 995 тис. грн.

ІІ. Вулиця Академіка Кащенка, 154 (Мишоловська балка) в Голосіївському районі.

«5 квітня цього року відбулось зсувне руйнування схилу, падіння підпірної стіни і дерев. Об'єм зсуву близько 400 м³», – зазначає Департамент міського благоустрою та збереження природного середовища.

Для запобігання подальшого зсуву ґрунтів у цій місцевості потрібно 10 млн 968 тис. грн.

ІІІ. Біля садиби в Учбовому провулку, 7 у Голосіївському районі. Зсув стався у квітні цього року. Орієнтовної вартості першочергових протизсувних заходів – 19 млн 248 тис. грн.

IV. Схили біля озера Глинка біля пров. Філатова і бульвару Дружби Народів в Печерському районі. Зсувні процеси постійно поширюються в бік пров. Академіка Філатова і вул. Менделєєва. Фахівці попереджають про можливість утворення найближчим часом нового зсуву площею близько 500-600 м². Для протидії цьому явищу, зазначають в КМДА, необхідно 27 млн 576 тис. грн.

V. Схил Батиєвої гори, на розі вулиць Локомотивної і Краснодонської у Солом’янському районі. Для протидії руйнуванню необхідно близько 18 млн 957 тис. грн.

VI. Схил Батиєвої гори, на розі вулиць Провідницької та Радісної у Соломянському районі. Вартість першочергових заходів оцінили у 23 млн 986 тис. грн.

VII. Cхил Совської балки в районі вул. Петра Радченка у Солом’янському районі столиці. Цієї весни зсуви активізувалися на площі близько 5000 м². На укріплення цього схилу потрібно 20 млн грн.

VIII. На території Олександрівської клінічної лікарні Києва на вул. Шовковичній 39/1-А у Печерському районі. Зсуви грунту виникли внаслідок будівельних робіт офісно-житлового будинку по цій вулиці. Для укріплення місцевості протизсувними спорудами потрібно 10 млн грн.

IX. Схили річки Дніпро від Володимирської гірки до Ландшафтного парку у Печерському районі. Вартість першочергових протизсувних заходів становить близько 20 млн грн.

X. Схил Петрівського яру між територіями ГБК "Вільний" (вул. Кудрявська, 39) та ГБК «Сигнал» (вул. Петрівська, 32-34). Вартість протизсувних заходів оцінили у 10 млн грн.

XI. Схили Фролівської гори в Подільському районі. Для укріплення території необхідно 25 млн 734 тис. грн.

Переглянути небезпечні ділянки на карті більшого розміру

Нагадаємо, у квітні цього року постійна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій КМДА визначила шість ділянок з підвищеною небезпекою виникнення зсувів, присвоївши сформованим обставинам статус надзвичайної ситуації місцевого рівня.