«Рештки фундаменту Десятинної церкви – це пам’ятка археології національного значення і світового масштабу, знакове місце для киян та привабливий туристичний об’єкт. Зважаючи на це, ми просто зобов’язані зберегти фундамент першої кам’яної церкви Київської Русі у тому вигляді, який маємо сьогодні. Будь-які роботи на території Десятинної церкви можуть здійснюватися лише з метою музеєфікації та консервації археологічних знахідок. Ми не погодимо жодного документу, який би дозволив будівництво на фундаменті Десятинної церкви», – підкреслив Попов.
Він нагадав, що практично рік тому на згаданій території здійснено тимчасову консервацію залишків фундаменту церкви, аби уберегти їх від несприятливих погодних умов.
В КМДА зазначають, що ті архітектурні рішення, які пропонуються нині, зокрема, відновлення Десятинної церкви, не можуть бути реалізовані з об’єктивних причин. Крім того, вони зовсім не враховують результати конкурсу на визначення кращої концепції ревалоризації пам’ятки із консервацією та сучасною музеєфікацією залишків церкви Богородиці (Десятинної), що був проведений наприкінці 2011 року.
Як повідомлялось, нещодавно колектив Музею історії Десятинної церкви звернувся з відкритим листом до міністра культури Михайла Кулиняка з проханням звільнити директора музею, ієродиякона УПЦ МП Ярослава(Дорошенко). Працівники музею стверджують, що він має намір побудувати на фундаменті Десятинної церкви храм, а також не підтримує наукову роботу в музеї.
у Міністерстві культури стверджують, що до них з подібними скаргами не зверталися.
Нагадаємо, як заявив у жовтні член Національної спілки архітекторів України Георгій Духовичний, устолиці активно відбувається таємне проектування щодо зведення нового храму на фундаментах Десятинної церкви.
У грудні 2011 року фундамент стародавнього Десятинного храму був тимчасово законсервований. Але вже напередодні Дня незалежності 2012 року біля законсервованих фундаментів Десятинної церкви виникло будівництво, замовником якого виступила УПЦ МП. Приписи про демонтаж незаконно побудованого храму винесла Державна архітектурно-будівельна інспекція, але священики це просто ігнорували.
Музей історії Десятинної церкви був створений 9 квітня цього року наказом міністра культури. Його мета – збереження залишків фундаменту храму, створення експозиції археологічних знахідок та культурно-просвітницька робота.
Читайте також: Десятинний храм: святість руїн