«Ми дійсно будемо чітко відстежувати ситуацію із синоптиками і якщо будемо бачити, що в нас попереду на тижні буде значне зниження температури, навіть нестандартне для сезону, ми будемо його (опалювальний сезон) починати», – повідомив Попов.
Він зазначив, що в рамках підготовки до опалювального сезону було проведено велику роботу, однак стан тепломереж все ще незадовільний.
«Роботу проведено велику, але як завжди, є певні питання. Буде нелегким опалювальний сезон ще не один рік, тому що стан мереж і технологій вимагає капітальних вкладень. Ми повинні бути готові до будь-яких ситуацій», – підкреслив голова Київської адміністрації.
Він також зазначив, що актуальним залишається питання економії енергоносіїв.
У ході колегії Попов доручив підготувати тепломережі до опалювального сезону до 1 жовтня.
У свою чергу перший заступник голови міськадміністрації Олександр Мазурчак повідомив, що у випадку, якщо райони не виконають вимоги і не усунуть недоліки до 1 жовтня, то начальники профільних районних управлінь будуть звільнені.
«Ще є час виправити ті недоліки, які є сьогодні. Є пропозиції головам Деснянської і Святошинської адміністрації оголосити догани начальникам відділів житлово-комунального господарства ваших районів. Попередити, що у випадку невиправлення ситуації, яка є, до 1 жовтня вони будуть звільнені з роботи», – сказав Мазурчак.
Він додав, що 1 жовтня присутні повинні відзвітувати перед головою Київської адміністрації і бути готовими почати опалювальний сезон 5 жовтня.
Зі слів начальника Головного управління комунального господарства Дмитра Новицького, місто на 98% готове до опалювального сезону 2011-2012.
Як повідомлялось агентство, Київ мав намір ліквідувати прориви магістральних теплових мереж у рамках підготовки до опалювального сезону до 15 вересня.
В середині серпня міськадміністрація заявила про 75% готовності тепломереж до опалювального сезону.
У травні Київ створив оперативний міський штаб з підготовки міського господарства до роботи в осінньо-зимовий період 2011/2012 року.
В 2010 опалювальний сезон у навчальних і медзакладах столиці почався 4 жовтня, у житловому фонді – 8 жовтня.
Нагадаємо, 16 вересня міністр енергетики та вугільної промисловості Юрій Бойко заявив, що ціна на імпортний газ у 4 кварталі зросте до $398-402 за 1 тис. куб. м.
Ціна на імпортний газ, що постачається на адресу НАК «Нафтогаз України», підвищилася у 3 кварталі (липень-вересень) на 19,2%, або 57 доларів/тис. куб. м порівняно з 2 кварталом до 354 доларів/тис. куб. м.
При розрахунку державного бюджету на 2012 рік враховувалася ціна газу – 414-416 дол. за тисячу кубометрів.