Попов просить $60 млрд у російської компанії. Як Черновецький

3 Червня 2011, 18:36

За повідомленням прес-служби КМДА, саме тому Київ зацікавлений у співпраці з консорціумом.

«Столиця України стоїть на порозі втілення масштабних проектів, запланованих у рамках реалізації Стратегії розвитку Києва до 2025 року, які у своєю чергу потребують значних інвестицій. Загальний розмір необхідних інвестицій складає 60 мільярдів доларів, тому Київ дуже зацікавлений у співпраці із однією із найбільших фінансово-промислових структур Росії», – йдеться в повідомленні.

Окрім цього, Попов обговорював з Фрідманом питання налагодження співпраці у галузі медицини, зокрема будівництво приватних медичних центрів, які б за домовленістю із міською владою надавали на безкоштовній основі перелік послуг соціально-незахищеним киянам. Обговорили і співпрацю у галузі роздрібної торгівлі продуктами харчування.

Нагадаємо, Київська міськрада дозволила Києву взяти кредит у $300 млн, скасувавши своє попереднє голосування. Зокрема, $200 млн запланованого кредиту передбачається спрямувати на покриття попередніх запозичень Києва, а саме: єврооблігацій 2004 року. $100 млн від нового запозичення передбачається направити спрямувати на вирішення проблем міста.

Київська міська державна адміністрація 28 січня підписала меморандум про співробітництво в розвитку київського метрополітену з компанією Itochu Corporation (Японія) для отримання кредиту на 30 років під 1,5% річних. 18 квітня, у Пекіні було підписано угоду про надання кредиту $2 млрд для будівництва кільцевої дороги навколо Києва та об’єктів інфраструктури навколо неї. 

Довідка Тижня.

У квітні 2009 «Альфа-банк» (Україна), який входить до «Альфа-Груп» видав Київській міській державній адміністрації кредит на 750 млн гривень під 40% річних. Банк "Хрещатик" у свою чергу видав Київській міській державній адміністрації кредит на 150 млн гривень.

Залучені кошти було перераховано енергопостачальній компанії "Київенерго" у рахунок відшкодування різниці в тарифах на теплову енергію.
 
У червні 2010 Кабінет Міністрів дозволив Київській міській державній адміністрації залучити кредити на загальну суму 2 млрд гривень для погашення заборгованості Києва між чинними тарифами на комунальні послуги й собівартістю їх виробництва.