Попов і Герега отримали по ордену від УПЦ МП

9 Вересня 2013, 18:04

Володимир подякував київським очільникам за допомогу в організації ювілейних святкувань.

Також нагороди отримали керівники загальнонаціональних ЗМІ, що підтримали проведення святкових заходів, та безпосередні організаторів святкового концерту.

"Переконаний, вона адресована не лише мені, чи представникам столичної адміністрації, а передусім киянам, які вкотре підтвердили статус Києва, як надзвичайно гостинного міста", – сказав Попов.

Герега, отримуючи нагороду, говорила про збудовані до святкування об'єкти інфраструктури, які мають служити ще довгі роки.

"Для міської влади було надзвичайно важливо провести це визначне свято на найвищому рівні. Ми зустрічали гостей з різних країн світу. І Київ показав себе, як сучасне та красиве місто, яке зберігає традиції стародавньої Русі. Всі об’єкти, які ми підготували до 1025-річчя Хрещення Києва будуть окрасою столиці на довгі роки", – сказала Герега.

Нагадаємо, свого часу згідно з указами президента Віктора Януковича, «за значний особистий внесок у розвиток духовності, багаторічну плідну церковну діяльність та з нагоди відзначення в Україні 1025-річчя хрещення Київської Русі» орденом «За заслуги» ІІІ ступеня президент нагородив п’ятьох митрополитів Російської православної церкви. Крім того, «за визначну церковну діяльність, спрямовану на піднесення авторитету православ'я у світі» орденом Свободи було нагороджно Вселенського патріарха Варфоломія, орденом Ярослава Мудрого І ступеня – 14 ієрархів світових православних Церков.

Як повідомляв Тиждень.ua, указ президента про заснування ордена Ярослава Мудрого від 23 серпня 1995 року встановлює, що з іноземних громадян орденом І ступеня можуть нагороджуватись тільки глави суверенних держав.

96