Попов доручив підлеглим організувати громадські обговорення генплану столиці

13 Грудня 2011, 10:56

«Ми практично завершили роботу над Стратегією розвитку Києва до 2025 року. На часі – затвердження Генплану міста, ключового інструменту реалізації Стратегії. Тож зараз необхідно докласти максимум зусиль для активізації громадського обговорення документу. Маю надію, що обговорення Генерального плану проходитиме так само цивілізовано і результативно, як і обговорення Стратегії», – підкреслив Попов.

Він додав, що зараз уже готовий відповідний проект від Інституту Генплану, але він потребує коригування. Зокрема, у частині рішень Київради про відведення землі під забудову, які суперечать інтересам міста та киян.

Зважаючи на це, голова КМДА доручив до нового року розробити графік громадського обговорення Генерального плану столиці і оприлюднити його, аби всі, хто бажає, мали змогу долучитися до дискусії.

«Кожний трудовий колектив, кожна громадська організація, кожний будинковий, квартальний, районний комітет має ознайомитися з цим документом та надати свої пропозиції, Таким чином ми зможемо очистити Генеральний план від зазіхань на землі та майно київської громади. Упевнений, жоден меркантильний інтерес не проскочить скрізь широкі громадські обговорення за участю мешканців міста, журналістів, активістів громадських організацій та представників органів самоорганізації населення»,  – зазначив Попов.

Як повідомлялось, нещодавно голова Комісії КМР з питань розвитку культури Олександр Бригинець заявив, що стратегія розвитку столиці ніяк не поєднана з Генпланом.

Бригинець звернув увагу, що Стратегія розвитку Києва не передбачена чинним законодавством України і з юридичної точки зору жодної потреби у ній немає.

«Розробка цієї Стратегії – це ідея тієї команди, яка прийшла більше року тому до влади у Києві, їхній «рекламний буклет», якщо хочете. Вважаю, що Стратегія розвитку Києва – це стратегічна PR-акція Олександра Попова та його «регіональної» команди», – вважає депутат.

При цьому Бригинець зазначив, «якщо Стратегія передбачає побудову нових театрів та музеїв, то у Генплані про це не ідеться».