«Немає жодних конкретних прямих санкцій, на яких наполягала українська опозиція через Моніторинговий комітет або через своїх партнерів в Раді Європи – членів Європейської народної партії», – зазначив Попеску.
Він звернув увагу на те, що Асамблеї пропонувалася прийняти поправку, що передбачає санкції за невиконання Україною вимог Ради Європи, проте ще під час її попереднього розгляду на Моніторинговому комітеті депутати проголосували за внесення цієї поправки порівну – 10 осіб запропонували відхилити її, а 10 – прийняти.
Тоді голова Моніторингового комітету, що представляє ЄНП і підтримує українську опозицію, прийняв рішення винести розгляд цієї поправки безпосередньо на сесію ПАРЄ.
«Проте в резолюції, прийнятій на сесії ПАРЄ, ніякі санкції не були вказані, – заявив політик.
Нагадаємо, Парламентська асамблея Ради Європи рекомендує Україні зняти обвинувачення в перевищенні влади й зловживанні владою з колишніх вищих чиновників і забезпечити їхню участь у виборах Верховної Ради.
Сьогодні було ухвалено поправки, згідно з якими, ПАРЄ готова застосувати санкції до України у разі, якщо не буде дотримано рекомендацій асамблеї, які стосуються карних переслідувань колишніх вищих чиновників.