Понад третина українців хоче відновити наступ у зоні АТО – опитування

20 Листопада 2014, 11:56

36% респондентів відповіли, що проблему на Донбасі варто вирішити відновленням наступу сил АТО. Про це свідчать результати опитування соціологічної групи "Рейтинг" у листопаді.

У жовтні таких громадян було лише 22%.

Водночас, 9% респондентів не проти відділити окуповані території від України, 17% хочуть надати їм федеративний статус краю, а 21% хочуть обмежитися тільки економічними та гуманітарними повноваженнями для влади в окупованих районах.

Більшість прихильників силового вирішення живуть у західних регіонах (54%), а меншість на Донбасі – 8%. Між тим, на Донбасі більшість прихильників федеративного статусу (32%) окупованих територій з-поміж інших макрорегіонів.

Прихильників силового завершення конфлікту також найбільше серед виборців "Свободи" (62%), а найменше серед тих, хто голосував за "Опозиційний блок" – 8%. Також зазначено, що відновлення наступу сил АТО та звільнення окупованих територій хочуть 14% виборців Компартії.

Опитування проводили з 6 до 13 листопада 2014 року серед 2000 респондентів методом особистого формалізованого інтерв’ю (face-to-face). Вибірка є репрезентативною за віком, статтю, регіонами і типом поселення. Помилка репрезентативності –  не більше 2,8%.

Нагадаємо, у серпні, за результатами опитування "Соціального моніторингу", більшість українців (57%) вважали, що АТО на Донбасі слід завершити негайно і перед її проведенням варто надати перевагу пошуку компромісів і мирного врегулювання.