«Найчастіше цей вид зайнятості зустрічається серед IT-фахівців, маркетологів, рекламістів і консультантів. А ось у банківській сфері, торгівлі, виробництві та будівництві такої розкоші працівникам чекати марно», – зазначають у повідомленні.
Робота на фрілансі здається досить привабливою і тим, хто ніколи із цим не стикався (80% або 31% від загальної кількості опитаних).
Загалом, фрілансинг цінують за гнучкий графік роботи, відсутність прив'язки до офісу і можливість вирішувати справи у зручний час.
Більшість із тих, хто має досвід роботи фрілансером, залишилися ним досить задоволеними. Негативні аспекти роботи респонденти вказували менш активно, ніж позитивні. Частіше відзначали непостійний заробіток і відсутність гарантій оплати праці.
Дослідження показало, що найбільше робота у фрілансі підходить тим, у чиїй присутності в офісі немає гострої потреби, і представникам творчих професій. Інша категорія: ті, хто змушений багато часу проводити з сім'єю, тобто, працівники з маленькими дітьми. На четвертому місці – IT-фахівці. 22% респондентів вважає, що фрілансинг може бути прийнятною формою роботи для всіх категорій працівників.
Опитування, в якому взяли участь 2108 респондентів, проводилося в березні цього року.