52 % респондентів із шести областей України вважають так звану "Новоросію" міфом, ще 24% заявили про «історичний факт». Про це йдеться у публікації видання The Washington Post.
Автори публікації – Жерар Тол, експерт Virginia Tech’s National Capital Region campus та Джон О'Локлін, професор Університету Колорадо – за сприяння Національного наукового фонду США провели дослідження в Одеській, Миколаївській, Херсонській, Запорізькій, Дніпропетровській та Харківській областях.
«Першим питанням, яке поставили респондентам, було те, є Новоросія міфом чи історичним фактом… Більше половини (52 %) опитаних із шести областей вважають її міфом, але 24% заявили про «історичний факт», в той час як 22% респондентів обрали варіант «важко відповісти», – зазначають дослідники.
Разом з тим респондентів, які заявили про «історичний факт» або вагалися з відповіддю, запитали, чи може визнання «Новоросії» як історичного факту бути підставою для сепаратизму.
«Лише 14% зі згаданої підгрупи погодилися з цим твердженням, в той час як 38% обрали варіант «Важко відповісти», що демонструє чутливість людей до цього питання», – наголошують у статті.
Разом з тим експерти наводять відповіді респондентів на питання, чим є так звана «Новоросія» – «російського політичною технологією для розділу України» чи «проявом боротьби населення південного сходу України за незалежність». З останнім твердженням погодилися лише 18% опитаних, в той час як про «російську політтехнологію» заявили 51%.
Крім того, дослідники наводять результати, зважаючи на мову, якою спілкуються респонденти.
Відповіді на питання "Що таке Новоросія?" в мовних підгрупах: 1 – україномовні, 2 – російськомовні, 3- двомовні, 4 – росіяни, які проживають в Україні. Варіанти відповіді: синій – "російська політтехнологія", червоний – "прояв боротьби за незалежність", світло-сірий – "не знаю", темно-сірий – відмовились відповідати.
Разом з тим експерти підготували інформацію окремо по кожній з областей, в яких проводили опитування.
Відповіді на питання "Що таке Новоросія?" в окремих областях. Варіанти відповіді: синій – "російська політтехнологія", червоний – "прояв боротьби за незалежність", зелений – "не знаю", фіолетовий – відмовились відповідати.
Також автори дослідження зауважують, що значна кількість людей в окремих групах обирають варіант відповіді «не знаю». На їхню думку, це є «типовими відповідями на делікатні питання для меншин у зонах конфлікту», зокрема, для «колишніх радянських народів».
Читайте також: Кінець «Новоросії»: безробітний Царьов та зміна риторики Кремля