Державна служба України з питань праці за минулий рік отримала понад 400 звернень від колишніх бійців АТО щодо відмов у працевлаштуванні. Про це під час брифінгу повідомив голова Державної служби України з питань праці Роман Чернега.
"За минулий рік було більше 400 звернень від колишніх учасників АТО. Фактично всі звернення розглянуті, по деяких на сьогодні ще тривають додаткові перевірки, але вирішуються в першочерговому порядку, для того щоб ці люди, наші воїни, які повертаються, не відчували, що вони залишилися сам на сам зі своєю проблемою", – сказав Чернега.
Він зазначив, що демобілізовані бійці повертаються на свої підприємства, проте виявляють, що їхні посади або ліквідовані, або ж на них працюють інші особи.
"Такі випадки отримують належне, жорстке реагування, з керівниками таких підприємств в першу чергу проводяться відповідні розмови нашими інспекторами з праці і роз’яснюються ті негативні наслідки, які керівники можуть отримати у випадку непоновлення колишніх воїнів АТО на робочому місці", – сказав Чернега.
За його словами, більшість таких питань вирішуються у добровільному порядку, але "на жаль, ми маємо і випадки, коли доводиться застосовувати і адміністративні санкції, штрафні санкції, притягувати керівників до відповідальності за порушення відповідних вимог трудового законодавства".
Нагадаємо, в січні Департамент протидії наркозлочинності Національної поліції України та Головне управління Нацполіції України в місті Києві започаткували програму працевлаштування для бійців, які отримали поранення в зоні АТО.