Понад 40% українців нічого не знають про ОСББ

14 Травня 2012, 15:29

На питання «Чи знаєте ви про створення ОСББ як частину житлово-комунальної реформи?» 41,1% опитаних відповіли, що про це їм не відомо нічого.

29,2% про ОСББ «щось чули». Лише 29% знають, що це, і ще 0,4% – не відповіли на питання.

Крім цього, 6,7% власників квартир не знають, чи є ОСББ у їхньому будинку. 5,5% засвідчили, що ОСББ вже створено.

Згідно із результатами дослідження, серед тих, чиїми будинками опікується ЖЕК, «цілком задоволені» та «переважно задоволені» обслуговуванням 27,6%. Серед тих, чиї комунальні проблеми вирішує обрана ОСББ приватна структура, частка задоволених склала 73,6%.

У той же час, за створення ОСББ у власному будинку виступає лише 31% тих, хто знає про ОСББ; 18% тих, хто про ОСББ «щось чув»; та 14% тих, хто про ОСББ нічого не знає.

Не хочуть створення об’єднання співвласників 37%, 34% та 24% відповідно. Важко відповісти на це питання 32%, 48% та 62% українців.

19% українців не хочуть створення ОСББ, бо вірять, що краще вже триматися за звичний – ЖЕК, ніж створювати щось «зовсім незрозуміле». 23% українців впевнені, що створити ОСББ в їх будинку буде неможливо через пасивність мешканців. 26% хоче уникнути колективної відповідальності та необхідності платити за тих, хто не сплачує за квартиру. 34% українців ОСББ побоюється через можливість зростання вартості комунальних послуг. 42% власників квартир в Україні не бажають створювати ОСББ через острах, що у такому випадку держава повністю зніме з себе відповідальність за будинок.

«Люди небезпідставно бояться, що держава їх «кине», – впевнена Тетяна Бойко, керівник житлово-комунальних програм Громадянської мережі ОПОРА. – Ми провели системний аналіз державної політики щодо реалізації житлової реформи. Перевірили стан виконання загальнодержавної програми реформування і розвитку ЖКГ на 2009-2014 роки та стан виконання національного плану дій на 2011 рік та січень-травень 2012 року. Більшість важливих завдань не виконані».

Зокрема, не були розроблені нормативно-правові акти щодо встановлення порядку визначення переліку та порядку послуг з управління будинком, спорудою або групою будинків; щодо реалізації положень Закону України «Про об’єднання співвласників багатоквартирного будинку» щодо обов’язково закріплення землі та прибудинкових територій; не були розроблені стандарти якості житлових послуг з визначенням їх мінімальної вартості.

Опитування проводилося з 30 березня по 4 квітня цього року. Було опитано 2009 респондентів. Теоретична похибка вибірки (без врахування дизайн-ефекту) не перевищує 2,3% з імовірністю 0,95.