Понад 150 країн світу домовилися скоротити використання парникових газів

15 Жовтня 2016, 10:28

Представники понад 150 країн світу в суботу, 15 жовтня, на зустрічі в Руанді досягли угоди щодо скорочення використання гідрофторвуглецевих сполук – потужних парникових газів, які використовуються у холодильниках та кондиціонерах. Про це заявив міністр природних ресурсів Руанди Венсан Бірута, повідомляє агентство Reuters.

Згідно з угодою, всі країни світу будуть поділені на три групи, кожна з яких матиме різний кінцевий термін скорочення використання промислових гідрофторвуглецевих газів. Розвинені країни, до яких належать більшість європейських держав та США, зобов'язалися скоротити до 2019 року використання цих газів на 10 відсотків. Дві групи країн, що розвиваються, спочатку заморозять використання цих газів до 2024-го (зокрема Китай) або 2028 року (Індія, Пакистан та деякі інші держави), а потім почнуть поступово скорочувати їх використання.

Гідрофторвуглецеві сполуки мають значно більший вплив на кліматичні зміни, ніж двоокис вуглецю, адже є у 10 тисяч разів потужнішими за нього. Чимало багатих країн вже почали відмовлятися від використання гідрофторвуглецю.

Нагадаємо, Паризька угода по клімату набуде чинності 4 листопада 2016 року, оскільки її ратифікували щонайменше 55 країн, на які припадає у сукупності мінімум 55 відсотків глобальних викидів парникових газів.