Помпео заявив про відновлення санкцій ООН проти Ірану

20 Вересня 2020, 17:24

США вітають повернення практично всіх раніше скасованих санкцій ООН щодо Ірану, держави, які сприяють терору та антисемітизму. Санкції знову вводяться в відношенні Ірану відповідно до резолюції Ради безпеки ООН № 2231. Про це йдеться в заяві держсекретаря США Майка Помпео, опублікованій на сайті Держдепартаменту.

 

"20 серпня Сполучені Штати повідомили президента Ради Безпеки про істотне невиконання Іраном своїх зобов'язань щодо СВПД. ​​Це повідомлення ініціювало 30-денний процес, який веде до скасування раніше скасованих санкцій ООН, які вступили в силу о 20:00 за східним річному часом 19 вересня", – йдеться в заяві.

 

Помпео зазначив, що США ініціювали процес повернення, щоб відновити практично всі раніше скасовані санкції ООН, включаючи ембарго на поставки зброї, заборону на участь Ірану в діяльності, пов'язаної з збагаченням і переробкою урану, заборону на випробування і розробку Іраном балістичних ракет, а також на передачу іншими сторонами Ірану ядерних технологій і технологій для створення балістичних ракет

 

"В результаті світ стане безпечнішим", – підкреслив держсекретар США.

 

США очікують, що всі члени ООН в повному обсязі виконуватимуть свої обов'язки та імплементують ці заходи.