Помпео висловив переконання, що Зеленський зможе “перезапустити” мирний процес

6 Вересня 2019, 11:21

Державний секретар Сполучених Штатів Америки Майк Помпео впевнений, що президент України Володимир Зеленський зможе “перезапустити” мирний процес. Про це він повідомив 5 вересня у коментарю The Daily Signal.  

 

«Ми сподіваємось, що нове керівництво України відкриє нову главу в цій розмові (мирний процес – ред.). Вони зможуть привести нас до кращого результату… досягти того, що президент Трамп поставив за ціль”, – сказав Помпео.

 

Наразі політика США полягає в тому, щоб дати адміністрації Зеленського  потрібний час у разі “глухого кута” з Москвою в рамках існуючих переговорних рамок.

 

Зі свого боку Помпео заявив, що він оптимістично налаштований на те, що Зеленський може "підсилити" мирний процес.

 

«Ми дуже активно намагаємося знайти правильний шлях для отримання результатів. Ми сподіваємось, що це вдасться вирішити. Ми також сподіваємось, що Нормандський формат буде підсилений теперішнім керівництвом в Україні ", – сказав Помпео, додавши, що наслідки деескалації покладаються на російську сторону.

 

"Ми вважаємо, що хорошим початком було б повернення 24 утримуваних моряків", – додав державний секретар, маючи на увазі 24 українських моряків, взятих в полон Росією минулого листопада під час військового протистояння в Керченській протоці.

 

Звільнення захоплених моряків залишається ключовою перешкодою для перспективних російсько-українських мирних переговорів, вважає Помпео.

 

Як повідомлялося, державний секретар Сполучених Штатів Америки Майк Помпео заявив, що Крим повинен повернутися Україні.