Помічник другого адвоката російських ГРУшників зашкодив розслідуванню викрадення Грабовського – Матіос

25 Березня 2016, 12:29

Помічник Оксани Соколовської, адвоката затриманого ГРУшника Євгєнія Єрофєєва та багаторічного колеги убитого адвоката Юрія Грабовського, вчинив дії, що призвели до затримки розвитку слідства. Про це під час брифінгу заявив головний військовий прокурор Анатолій Матіос.

«Хочу наголосити, і я зроблю це як особа, обізнана з матеріалами справи, про вкрай нелюдську позицію колеги загиблого адвоката Соколовської, помічник якої ухилявся від проведення слідчих дій, а під час проведення слідчої дії, впізнання одного з убивць категорично його не впізнав. Не знаю, з яких мотивів», – сказав він.

Із заяви Матіоса слідує, що помічник Соколовської бачив Грабовського живим після викрадення, однак не повідомив про це слідство, що призвело до втрати часу.

«Якщо б він його упізнав, ми б не втратили час. Тому я не розумію цієї позиції захисниці, яка декілька років поспіль сиділа в одному офісі з убитим, і, з яких мотивів її помічник не упізнав того, хто з насильницьких мотивів, нібито з браслетом з вибухівкою, приводив Грабовського в офіс забирати кошти з сейфа, а також якісь документи. Він його не впізнав. Це є просто нелюдське, непрофесійне і… я не знаю як це ще назвати ставлення до колеги… до того, що людське життя під загрозою. Нажаль», – додав Матіос.

Як повідомлялося, Матіос заявив про двох затриманих за підозрою у вбивстві Грабовського.

Також Матіос розповів подробиці викрадення Грабовського.

Зранку 25 березня голова Національної асоціації адвокатів України Лідія Ізовітова повідомила про убивство Грабовського.

Як повідомлялося, поліція заявила про зникнення Грабовського в Одесі 5 березня.

Раніше, 3 березня, в.о. генерального прокурора України Юрій Севрук заявляв, що є інформація про можливий замах на життя російських військовослужбовців Єрофєєва і Алєксандрова, тому на одне із засідань суду їх не доставляли.

Також нагадаємо, 9 березня Голосіївський районний суд Києва переніс розгляд справи щодо спецназівців Головного розвідувального управління ЗС РФ Євгєнія Єрофєєва та Алєксандра Алєксандрова на 10.30 15 березня в зв'язку з неявкою адвоката Юрія Грабовського. На засіданні суду адвокат Єрофєєва Оксана Соколовська повідомила, що два дні не може зв'язатися Грабовським.

21 березня у Алєксандрова з’явився новий адвокат Валентин Рибін.