Помер історик Микола Крикун

27 Листопада 2023, 13:34

Стало відомо, що вчора у Львові помер Микола Григорович Крикун — український історик, дослідник пізнього середньовіччя та ранньомодерної доби, професор Львівського національного університету імені Франка, почесний доктор університету Марії Кюрі-Склодовської в Любліні.

«Цілий материк в українській історіографії, недооцінений за життя. Значення його кожен із нас, хто з ним перетинався, ще відчує. Історіографія в майбутньому, певна, теж сплатить йому свої рахунки. Він не намагався бути видимим, можливо тому, що мав від народження своєю персональною історією дитбудинок і постійне «вигризання» в життя права займатися тим, що він любив. Неймовірна допитливість, що дивом проросла в обставинах воєнного сирітського дитинства, вела його по життю. Саме допитливість і величезна любов до історії, а не бажання кар’єри. Для формування своєї видимості потрібен фундамент — родина, книжки, елементарна матеріальна забезпеченість і підтримка, а це Микола Григорович мусив творити сам із того, що було йому доступне. Та ті, хто займається ранньомодерною історією, добре уявляють його величину», — пише Наталя Старченко.

«Він завжди щиро ділився усім, що знав і мав. Він не був публічним істориком, не намагався повчати весь Світ. Він був тим, хто важко працював і вчив. Вчив тих, хто хотів вчитися», — згадує Віталій Михайловський.

«Навіть кілька днів тому, вже зневірившись у власному одужанні, Микола Григорович у розмові зі мною найбільше шкодував, що втратив можливість працювати, та настійливо цікавився моїми науковими планами…» — згадує Олексій Вінниченко.


Пропонуємо переглянути текстове інтерв’ю Віталія Михайловського з Миколою Крикуном 2022 року до 90-річного ювілею історика та відео на ютуб-каналі Тижня, де Микола Григорович розповідає про свій життєвий і професійний шлях.