Полторак розкрив деталі проведення військового параду до Дня Незалежності в Києві

4 Серпня 2017, 11:38

24 серпня у Києві на Майдані Незалежності покажуть близько 70 одиниць військової техніки, а у військовому параді візьмуть участь представники близько 10 країн-партнерів України. Про це заявив міністр оборони України Степан Полторак.

"У цьому році ми прийняли рішення щодо виставки техніки, яка буде знаходитися на Майдані Незалежності. Всього буде виставлено близько 70 одиниць техніки, з них 25 одиниць – це абсолютно нові зразки техніки, які розроблені і сконструйовані на наших заводах оборонно-промислового комплексу, частина техніки – модернізована ", – сказав Полторак.

Міністр зазначив, що на військовому параді, який пройде центральною вулицею столиці, буде представлена ​​нова форма для роти почесної варти.

"Ми покажемо її в цьому році на параді для того, щоб потім обговорити з українцями і отримати зауваження, виправити і вже ввести її в дію. Також буде модернізована форма одягу для всіх учасників параду з виправленими недоліками", – повідомив Полторак.

За його словами, у День Незалежності восьми військовим частинам і з'єднанням, які проявили мужність та героїзм, згідно з указом президента, будуть присвоєні почесні найменування. Всього, за словами міністра, у параді візьме участь близько 4,5 тис. військовослужбовців.

"Також у цьому році дуже багато наших партнерів виявили бажання брати участь в святкуванні Дня Незалежності України. Поруч з нами перебуватимуть представники Збройних сил країн Альянсу і наших партнерів, з якими ми працюємо, з якими ми вчимося, і які допомагають нам проводити реформу ЗСУ і Міністерства оборони ", – зазначив Полторак.

За його словами, участь у параді братимуть представники близько 10 країн.

Міністр також порадив тим, хто виступає проти проведення параду, побувати у військах.

"Військовослужбовці та представники ЗСУ мають право в це свято пройти центральною вулицею нашої країни для того, щоб подивитися в очі нашому народові, який віддає останнє, щоб ми отримали нове озброєння, техніку та обладнання. Це свято, яке необхідне нам, військовим, і яке потрібне нашому народові ", – сказав він.

Міністр підкреслив, що для проведення військового параду не потребуватиметься додаткового фінансування – лише ті гроші, які потрібні за нормами забезпечення.

"Додаткових коштів на проведення параду не потрібно, і ми їх не використовуємо", – сказав Полторак.

Нагадаємо, Кабінет міністрів України  затвердив план урочистих заходів до Дня Незалежності України. 

Як повідомлялося, раніше президент України Петро Порошенко підписав указ про проведення військового параду з нагоди Дня Незалежності України 24 серпня.

24 серпня 2016 року на Хрещатику відбувся військовий парад, у якому взяли участь понад чотири тисячі військовослужбовців ЗСУ, Нацгвардії, ДПСУ, поліцейських та було задіяно понад 200 одиниць військової техніки.

Тим часом у 2015 році на День Незалежності відбувся Марш Незалежності. Хрещатиком урочистою ходою пройшли українські військовослужбовці, серед яких були учасники антитерористичної операції.