Польський уряд відмовився від повної заборони абортів

5 Жовтня 2016, 21:31

Через масові акції протесту, які відбулися в багатьох містах Польщі, польський уряд не вдаватиметься до запровадження цілковитої заборони абортів. Про це у середу, 5 жовтня, заявив міністр науки та вищої освіти Польщі Ярослав Говін у Варшаві.

За його словами, нещодавні масові виступи змусили польський уряд задуматися та навчили його "смиренності", тож "цілковитої заборони абортів не буде", наводить слова урядовця інформагенція AP. 

Того ж дня маршал верхньої палати польського парламенту Станіслав Карчевський заявив, що сенатори не розпочинатимуть роботу над відповідним законопроектом.

Раніше тисячі поляків у суботу, 1 жовтня, вийшли на акцію протесту проти повної заборони абортів перед будівлею парламенту у Варшаві. Акція переросла у масовий "чорний протест".

За тиждень до цього з ініціативи громадського комітету "Зупинити аборти" в польський парламент був внесений законопроект про практично повну заборону абортів за винятком ситуацій, які безпосередньо загрожують життю вагітної.

На підтримку цієї ініціативи висловилися глава уряду Польщі Беата Шидло і лідер правлячої партії "Закон і справедливість" Ярослав Качиньський, після чого її підтримали і депутати від цієї партії, що складають парламентську більшість.

Зараз закон про аборти в Польщі вже вважається найсуворішим в Європі. Переривання вагітності можливе тільки в разі небезпеки для життя і здоров'я жінки, при важкому невиліковному захворюванні зародка, а також після зґвалтувань та інцесту.

У разі прийняття нового закону лікарю, який здійснює аборт, так і його пацієнтці може загрожувати до п'яти років тюремного ув'язнення.

Позначки: