Польський сейм відмовився повністю заборонити аборти

6 Жовтня 2016, 13:36

Депутати сейму Польщі переважною більшістю проголосували проти законопроекту, що передбачає повну заборону абортів. Про це повідомляє агентство АП.

"Проти" законопроекту проголосували 352 парламентарія, "за" – 58. Ще 18 утрималися.

Законопроект передбачав заборону на аборти по всій території країни навіть у випадках, коли вагітність стала результатом зґвалтування. Крім того, за його порушення жінкам могла б загрожувати кримінальна відповідальність з покаранням у вигляді п'ятирічного тюремного терміну.

На даний момент аборти дозволені в Польщі лише у виняткових випадках – при серйозних пороках розвитку у плода, наявності загрози життю матері або вагітності в результаті зґвалтування.

Нагадаємо, тисячі поляків у суботу, 1 жовтня, вийшли на акцію протесту проти повної заборони абортів перед будівлею парламенту у Варшаві. Акція переросла у масовий "чорний протест".

За тиждень до цього з ініціативи громадського комітету "Зупинити аборти" в польський парламент був внесений законопроект про практично повну заборону абортів за винятком ситуацій, які безпосередньо загрожують життю вагітної.

Зараз закон про аборти в Польщі вже вважається найсуворішим в Європі. Переривання вагітності можливе тільки в разі небезпеки для життя і здоров'я жінки, при важкому невиліковному захворюванні зародка, а також після зґвалтувань та інцесту.